«
  1. Ana sayfa
  2. Diğer Plajlar
  3. Adana Yumurtalık Plajı Nerede? Giriş Ne Kadar?

Adana Yumurtalık Plajı Nerede? Giriş Ne Kadar?

yumurtalık plajı

Adana ilinin tatil beldesi olan Yumurtalık, eski adıyla Ayas olarak bilinmektedir. Yumurtalık Plaj’ında sezon Nisan ayında başlamakta, Ekim ayı sonunda kadar devam etmektedir. Denizinin mavi bayraklı olması nedeniyle, özellikle hafta sonları Adana ve Gaziantep bölgesinden ziyaretçi akınına uğramaktadır. Yumurtalık Plajı’nda ayaklarınızın altında balıklar yüzmekte, ayrıca 1 kilometre uzunluğunda kumsalı ile göz kamaştırmaktadır. Bölgedeki otel ve pansiyonlarda uygun fiyata konaklama imkanı mevcuttur. Yumurtalık Plajı, halka açık bir plaj olması nedeniyle, giriş ücreti bulunmamaktadır. 

Bkz: Diğer Plajlar

Adana Yumurtalık Plajı’na Nasıl Gidilir?

Yumurtalık ilçe merkezi sahil kısmında bulunmakta olan Yumurtalık Plajı,  E90 Karayolu üzerinden gidildiği takdirde, Adana Merkeze 80 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Güzergah üzerinde ücretli geçiş vardır. 

Adana Yumurtalık Plajı Kamp Yerleri

Plaj içinde kamp yapma olanağı da bulunmaktadır. Testi içinde yer alan özel kamp alanlarından birinde kalarak doğa ile baş başa birkaç gece geçirebilirsiniz. Faydalanabileceğiniz kamping tesisler şunlar:

  • Medcezir Kamping
  • Toprak Camping

Adana Yumurtalık Plajı Giriş Ücreti Ne Kadar?

Adana Yumurtalık plajına giriş ücretsizdir. Duş ve soyunma kabini için ücret talep edilmektedir. Otopark ücreti ise 10 Tl’dir. 

Şezlong ve Şemşiye : 25 TL

 

 

 

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *