«
  1. Ana sayfa
  2. Blog
  3. Akçay Altınkum Plajı ve Akçay Beachleri

Akçay Altınkum Plajı ve Akçay Beachleri

Enjoy Beach 1

Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı bulunan Akçay beldesi, Kaz Dağları’nın muhteşem doğasına, havasına ve denizine ev sahipliği yapıyor. Her yıl ülkemizin ve dünyanın farklı noktalarından, yüz binlerce insan bu bölgeye akın ediyor. Farklı turizm alanlarını barındıran Akçay’a gelenlerin ilk tercihlerinden biri de deniz turizmi oluyor. Akçay’da denize girilebilecek yerler arasında en çok dikkat çeken yer ise Altınkum Plajı. Akçay Altınkum Plajı için, rahatlıkla, Akçay sahilinin en güzel plajı diyebiliriz.

Plajın geneli kum olmakla beraber bazı bölgelerde taşlık alanlar da var. Akçay denizinin tek handikapı, deniz suyu sıcaklığının diğer bölgelere nazaran daha soğuk olması. Ama soğuk denize girmekten hoşlanıyorsanız, bu bölge tam size göre.

Akçay Plajı’nın tamamından ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Plajda, yine halkın kullanımına açık duş ve soyunma kabinleri bulunuyor. Ancak kendi şemsiyenizi ve havlunuzu yanınızda götürmenizi unutmayın. Yine plaj içinde, çocuklara yönelik alanlar da bulunuyor. Oyun parkı, basketbol sahası, bisiklet yolu ve yürüyüş yolu ile Akçay Altınkum Plajı, çeşitli etkinliklere olanak sağlıyor. 

Akçay Beachleri 

Elbette Akçay bölgesinde sadece halk plajı yok. Şehrin farklı bölgelerinde, her zevke her bütçeye yönelik beachler var. Akçay bölgesinde yer alan tüm beachleri sizin için inceledik. 

Geyik Beach Club

Akçay Geyik Beach Club

Geyik Beach Club, Akçay bölgesinin en iyi beachleri arasında yer almakta olup uzun yıllardır kaliteli hizmet anlayışı ile bölgede hizmet veriyor. Denizi taşlı, plajda iskelesi bulunmaktadır. Şezlong, şemsiye ve minder hizmetinden yaralanabilirsiniz. Yemekleri oldukça güzel ancak fiyatlar bölgeye göre ortalamanın üstünde. 2021 yılı beach giriş ücreti ise kişi başı 35 TL olarak belirlenmiştir. 

 

Akçay Geyik Beach Club Adres: Turgut reis caddesi No: 29 Yenimahalle – Akçay 
Rezervasyon için telefon Numarası: 0266 385 58 88

Saka Beach

Saka Çim Plaj

Saka Çim Plajı adından da anlaşılacağı üzere büyük bölümü çimle kaplı bir plaj. Özellikle çocuklu aileler bu işletmeyi tercih ediyor. Sahil kısmında ise şemsiye ve şezlong hizmeti ayrıca bulunuyor. Denize giriş kısmındaki bazı bölgeler taşlık olmasına rağmen denizin geneli kumluk. Sizler de sakin, huzurlu bir gün geçirmek isterseniz, ağaçların altında bulunan şezlongları tercih edebilirsiniz.

 

Adres: Turgut Reis Cad. No: 95 Akçay
Telefon: 0530 608 36 99 

Enjoy Beach

Enjoy Beach Güre

Akçay plajlarından sıkılanlar için alternatif bir beach önerimiz ise, Güre’nin en iyi beachi Enjoy Beach. Akçay’a beş kilometre uzaklıkta bulunan beachi hem denizi hem de fiyat performans oranı nedeniyle tavsiye ediyoruz. Denizin giriş taşlı olmasına rağmen biraz ilerledikten sonra kumluk bölgeye ulaşıyorsunuz. 2020 yılında hizmet vermeye başlayan işletme, yaz akşamları ve kış sezonunda kafe bar şeklinde hizmet veriyor. 2021 yılı giriş ücreti ise 2 şezlong 1 şemsiye 40 TL olarak belirlenmiştir. 

Adres: Tahtakuşlar Mahallesi Havacılar Küme Evleri Mevki No:345 Edremit/Balıkesir

Telefon: 0531 890 98 65

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *