«
  1. Ana sayfa
  2. Blog
  3. Beach Ne Demek?

Beach Ne Demek?

Beach İngilizce bir kelime olup, Türkçe anlamıyla plaj anlamına gelmektedir. Yaz aylarında tatil bölgelerinde işletmelerin yer aldığı kumsallara Beachclub adı verilmektedir. Normal bir kumsala oranla biraz daha pahalı olan beachclublarda, tatilde dinlenme anlayışının tam tersine eğlence daha ön plana çıkmaktadır. Happyhour saatlerinde denize girmekten daha çok dans edilen bu yerlerde, çoğu kez ünlü isimlerde sahne almaktadır. Köpük ve yağmur partileri eşliğinde insanlar dans ederek eğlenmektedir. Bunun yanı sıra şezlonglar, şemsiyeler, localar, büyük minderler bulunmaktadır. Buralarda güneşin keyfini çıkartmak isteyenler güneşlenebilir, bir şeyler yiyip içebilir. Beachclublarda barlar bulunmakta ve yiyecek içecek servisi yapılmaktadır. Girişlerde belli bir ücret ödemenin yanı sıra içecek ve yiyeceklere de ücret ödenmektedir.

Beach düğünleri

Beach yani kumsal düğünleri uzun yıllardır yaz aylarında yapılan düğünlerin vazgeçilmez konseptlerindendir. Deniz, kum seven insanların buralarda evlenmek istemesi, Beachclubların düğün konseptine uygun şekilde süslenmesi oldukça hoş bir düğüne ev sahipliği yapılmasına neden olmaktadır. Ünlü isimlerin beach düğünü tercih etmesi de bu düğünlerin moda haline gelmesine vesile olmuştur. Kokteyl ya da yemekli şekilde kumsal düğünü yapılabilmektedir. Ona uygun olarak plaja kokteyl masaları ya da nikah için sandalyeler koymak ve orama göre süslemek ayrı bir atmosfer yaratmaktadır. Kumsalda evlenmeyi tercih edenler için hava şartları da son derece önemlidir. Bu nedenle kumsal düğünleri yaz sezonunun sıcak geçtiği yerlerde tercih edilmelidir.

Beach Düğünlerinde Hangi Kıyafetler Tercih Edilmeli?

Kumsal gelinliği, ayakkabısı, damatlığı temaya uygun olarak seçilmelidir. Dolayısıyla gelen misafirlerin de kumsal düğüne uygun kıyafet ve ayakkabı giymesi gerekmektedir. Kumsal düğünü daha salaş olduğu için saç seçimi de ona göre ağır olmamalı, dağınık ya da salık olmalıdır. Böyle olduğunda kumsala daha çok yakışmaktadır.

Bkz: Antalya’nın En İyi Beachleri
Bkz: Bodrum’un En İyi Beachleri

 

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *