«
  1. Ana sayfa
  2. İstanbul Beachleri
  3. Caddebostan Plajı

Caddebostan Plajı

Caddebostan Plajı

Caddebostan Plajı, İstanbul sınırları içerisinde bulunuyor olması sebebiyle, İstanbul dışına çıkamayacak insanlar için ideal bir tatil ortamı. Anadolu yakasında, Kadıköy bölgesinde bulunan Caddebostan, içerisinde 3 plaj barındırır. Söz konusu plajlar Caddebostan 1, Caddebostan 2 ve Caddebostan 3 olarak isimlendirilmiştir. Bu plajlardan 2 tanesi ücretsizken, 1 tanesi ise ücretlidir. Aynı zamanda plajların tamamında soyunma kabini, tuvalet, duş, şezlong, şemsiye ve cankurtaran hizmeti bulunur. Plajın, insanların aileleri ile birlikte vakit geçirebilecekleri, sorunsuz bir yapısı vardır.

Plaj bölgesinde bulunan ağaçlık alanların, ailelerin günlerini gölgede geçirebilmesini sağlar. Bu bölge yalnızca denize girmek için değil, piknik yapmak için de oldukça uygundur. İsteyenler çok cüzi rakamlar karşılığında şezlong ve şemsiye kiralayabilir ve deniz kenarında oturmanın tadını çıkarabilir.

Caddebostan Plajına Nasıl Gidilir?

İstanbul’un en popüler plajlarından olan Caddebostan Plajı, Kadıköy Belediyesi’ne bağlı bulunuyor. Dolayısıyla plaja ulaşmak için öncelikle Kadıköy’e ulaşmak gerekiyor. Eğer şahsi aracınız bulunmuyorsa, Kadıköy’e vardıktan sonra Beşiktaş İskelesi yanında bulunan sarı dolmuşlara binerek kolaylıkla Caddebostan Plajına varabilirsiniz.

 

Bölge İstanbul’un merkezinde bulunuyor olması sebebiyle, kamp yapmak ya da konaklamak için uygun değildir. Bu yüzden plajda kamp yapılmasına izin verilmez ve konaklam için de herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Dolayısıyla Caddebostan plajı daha çok günübirlik seyahatler ve tatiller için uygundur. Caddebostan 1 plajının ücretli olması sebebiyle, diğer Caddebostan plajları daha yoğun olarak tercih edilir.

Caddebostan Plajı Giriş Ücreti Ne Kadar? 

2021 yılı Caddebostan Plajı’na giriş ücreti 10 TL, indirimli öğrenci girişi ücreti ise 5 TL olarak belirlenmiştir. Akbil ile ödeme yapılmaktadır. Caddebostan 1 Plajı’na engelli bireyler ve yanındaki bir refakatçisi ücretsiz olarak girebilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *

Yorumlar

  1. Hale kaya

    ucretli olana gelmek istiyoruz acik mi acaba