«
  1. Ana sayfa
  2. Blog
  3. Çeşme Alaçatı Beach’leri 2021

Çeşme Alaçatı Beach’leri 2021

aya yorgi

Çeşme hepimizin tatil için hayalini kurduğu denizin, kumun ve güneşin kesinlikle harika bir eser yarattığı yer. Tatil denilince akla gelen ilk bölgelerden birisi olan Çeşme Alaçatı Beach’leri bugün artan taleplerden ötürü pek çok müşteriye hizmet verememektedir. Bunun sebebi tabii ki sadece artan talep değil, gelen müşterilerin çok uzun süre kalma istediğidir. Bu talepler doğrultusunda artan beach fiyatları ile müşteriler her ne kadar şikâyetçi olsa da şu anlık durum bu şekildedir.

Hadi gelin hep beraber 2021 yılı Çeşme’nin en iyi Beach’lerine bakalım.

Cozy Çeşme

35 yıl boyunca Paparazzi Beach adıyla hizmet veren işletme baştan aşağı yenilendi ve Cozy Çeşme adıyla sahne almaya hazırlanıyor.  Sık dizaynı ve yepyeni hizmet anlayışıyla Cozy, Çeşme’nin yeni eğlence merkezi olmaya aday. Plaj, eğlence ve lezzet parolasıyla hareket eden bu işletme 2020 yazına damgasını vurmaya hazırlanıyor.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Spiaggio Grande Beach

Spiaggio Grande ismi İtalyanca kelimelerden oluşur. Türkçe karşılığı ise Harika Plajı’dır. Spiaggio Grande, Porto Otel’inin sahilinin bir kısmından oluşmaktadır. Ayrıca beach clup olarak nitelendirilmektedir. Spiaggio Grande’ın bulunduğu koy ise Yumru Koyu’dur. Spiaggio Grande’a giriş yaparken aracınızı kapıya kadar getirebilirsiniz. Kapıda 90 TL ödeme yaptıktan sonra (Hafta içi ve Hafta sonu aynı fiyat) plaja ulaşabilirsiniz. Plaja ulaşırken yokuş aşağı ineceksiniz.

Adres: Alaçatı, 35930 Çeşme/İzmir

Boheme Beach

Çeşme Alaçatı Beach’leri denildiği zaman akla ilk gelen isimlerden birisi olan Boheme Beach, henüz yeni. Kuruluşu 2019 sezonuna denk gelmektedir. Boheme Beach, ulaşım açısından oldukça zahmetli bir yer. Yolun uzun sürmesi ve ulaşım açısından gerçekten zorluklar çekilmesi sebebiyle insanların gitmeye çekindikleri yerlerden bir tanesidir. Giriş ücretleri ise hafta içi ve hafta sonu 100 TL’dir.

Adres: Musalla, İkiçeşmelik KM. EVL No:82, 35930 Çeşme/İzmir

Quente Beach Clup

Çeşme Alaçatı Beach’leri içinde önemli bir yere sahip olan Quente Beach Clup’un şu an bulunduğu konum eskiden kamp alanıydı. Haliyle doğal bitki örtüsüne sahip olan Quente, geniş kumsalı ve 200 adımlık geniş cephesi ile misafirlerine çok farklı zamanlar sunuyor. Paşalimanı mevkiinde yer alan Clup, tatil köylerini andıran görüntüsü ile adeta sizi büyüleyecek. Bol ağaçlığa sahip olan Quente çim, kum ve ahşap alanları ile misafirlerine hoş zamanın nasıl geçirileceğini anlatıyor resmen.

Adres: Ardıç Mahallesi Eski Vekamp Paşalimanı Çeşme – İZMİR

Alaçatı 11 Beach

Alaçatı bölgesinin meşhur olmasına sebebiyet veren en önemli Beach’lerden bir tanesidir. Surf merkezleri, 260 adım cephesi ve çarşaf gibi denizi ile adeta siz değerli misafirlerini büyük bir maceraya bekliyormuş gibi. Tatlı tatlı esen rüzgârı ile sıcaklığı hissetmeyeceğiniz bir ortama sahip. Alaçatı 11 Beach giriş ücreti hafta sonu ve hafta içi dahil 100 TL’dir.

Adres: Alaçatı, Çark Plajı, 35930 Çeşme/İzmir

Fun Beach Club

Fun Beach, Çeşme bölgesinin Altınkum mevkiinde yer almaktadır. Fun Beach’i diğer Beach Club’lardan ayıran en temel özelliği yiyecek açısından mükemmel lezzetler sunabilmesidir. Giriş ücreti kişi başı 90 TL’dir. Girişte ücretsiz ve alkolsüz içecekler ikram edilir. Vodafone Red kullanıcılarına özel %50 indirim sağlanmaktadır hafta sonu. Ayrıca otopark ücreti de yok.

Adres: Altınkum, Şehit Mehmet yolu/Kum kilise mevki, 10305 Çeşme/İzmir

Madeo Beach

Unique Alaçatı adında kompleksin içerisinde bulunan Madeo Beach, dekor açısından mükemmel görüntüler sunan mekânlardan birisidir. Şu anki yerini 2017 yılında alan ve hala bugün hizmet vermeye devam eden Beach, daha önce Plaj İzole’nin yerindeydi. Madeo Beach ulaşılması en zor yerlerden bir tanesi. Dik ve eğimli bir otoparktan geçilerek plaja ulaşabiliyorsunuz ve giriş ücreti kişi başı 100 TL. Eğer Pazar günü gidecekseniz ücret 150 TL oluyor.
Adres: Alaçatı Mahallesi Çark Plajı Mevkii Sea Side Yolu Mehmet Koyu, 35930 Çeşme/İzmir

Plaj İzole

Bir koyun içinde sizi karşılayan mükemmel bir mekan. Etrafında komşusu olmadığı için adı izole konulmuştur. Diğer plajlara göre ulaşım esnasında topraklı yol kullanıldığı için kendisini pek sevebileceğinizi sanmayız ancak görünüm ve deniz açısından mükemmellik sunabilir. Otopark ücreti 20 TL, giriş ücreti ise hafta sonu ve hafta içi fark etmeden 80 TL’dir.
Adres: 18002 Sokak No:3 Mehmet Koyu Alaçatı Çeşme

Fly Inn Beach

Mekan içerisinde farklı farklı köşe lokasyonları yaratılmış. Girişin sol kısmında iki kişilik yataklar ve şark köşesi tarzı verilmiş bölgeler mevcut. Çok farklı bir tasarım kullanılan Fly Inn Beach’de sınırsız eğlence yaşayabilirsiniz. Mekânın tek eksiği akşam saatlerinde hizmet vermiyor.

Adres: Sehit Mehmet Mah. Pamukova Mevkii, Kume Evleri No: 921/1, Altinkum, 35930 Çeşme/İzmir

Before Sunset Beach

2013 yılında açılan plaj, Türkiye’nin en güzel plajlarından bir tanesidir. Before Sunset Çeşme’nin en temiz sahiline ve denizine sahiptir. Ovacık köyü yakınında bulunan Azmak koyu üzerinde bulunmaktadır. Ortalama 500 kişilik şezlong kapasitesi ile hizmet vermektedir. 200 kişilik restoranı ile müşterilerine adeta mükemmel hizmet vermektedir. Giriş ücreti ise 150 TL’dir. Before Sunset Beach, butik otel deneyimi ve tatil köyü tadı arayanlar için birebir ortamdır. Ailenizle beraber güzel vakit geçirebileceğiniz bir ortama sahiptir.

Adres: Ovacık Mah. Azmak Koyu 381/A, 35930 Çeşme/İzmir

Zio Beach

Alaçatı Çark plajı mevkiinde bulunmaktadır. Zio Beach, ortalama olarak 300 kişilik VIP bölümü ve 700 kişilik kumsal alanı ile müşterilerine dev hizmet vermektedir. Plaj içerisinde restoran ve iki adet büyük bar bulunmaktadır. Ayrıca İstanbul’un en ünlü restoranlarından biri olan Papermoon’un şefi yaz aylarında burada hizmet vermektedir. Giriş ücreti hafta içi ve hafta sonu 60 TL’dir.

Adres: 1800 Sokak No:8 2. Çark Plajı Alaçatı İzmir

Bir Cevap Yaz