«
  1. Ana sayfa
  2. Blog
  3. Çeşme Ilıca Plajı

Çeşme Ilıca Plajı

Çeşme Ilıca Plajı

Denizin tadını çıkarmak söz konusu olduğunda Çeşme, İzmir’in en popüler destinasyonlarından biridir. Çeşme yarımadasında deniz, güneş, ince kumlar ve denizde köpüren kükürtlü şifalı suların yanı sıra 29 kilometrelik bir sahil şeridi bulunmaktadır.

Ege plajlarının en popüler plajları arasında yer alan Çeşme Ilıca Plajı denizde kaynayan ılık termal suyu, geniş plajı ve beyaz kumları ile ziyaretçilerine rüya gibi bir tatil vaat ediyor.

Ilıca, yaz tatillerinde, özellikle İzmir’den olmak üzere zengin insanlar için bir geri çekilme olarak 19. yüzyılın sonlarına doğru bir çözüm olarak başladı. Adı, bazıları denizde olan ünlü kaplıcalarına atıfta bulunuyor. Termal sular deniz yatağından çıkıp Ilıca Plajı’na çok yakın mineraller ekleyerek deniz suyuyla karıştıkça Ilıca Plajı’nda yüzmek cilt için idealdir. Ilıca, romatizma, metabolizma hastalıkları ve jinekolojik hastalıklar gibi birçok hastalığı tedavi ettiği bilinen çamur banyolarına da ev sahipliği yapmaktadır.

Çeşme Ilıca Plajı iki kilometrelik beyaz kum ve mavi sudan oluşan, birçok konaklama seçeneğine sahipbir plaj olmasının yanı sıra, denizde olan kaplıcaları ile meşhurdur ve doğal güzellik tedavileri, meraklı ziyaretçileri cezbetmektedir. Ilıca ayrıca, yaklaşık 1,5 km uzunluğunda güzel bir plajın yanı sıra, Ilıca’yı rüzgar sörfü için uluslararası bir ödül olan komşu Alaçatı ile birlikte yapan elverişli rüzgar koşullarına da sahiptir.

Plaj konaklama imkanları ile de ziyaretçilerin rahatlığını düşünerek, çevresinde birçok otel ve pansiyon bulunduruyor. Ilıca Plajı’nın bu kadar çok tercih edilmesinin bir diğer nedeni de, sığ suları ile yüzme bilmeyenlere rahatlık sağlamasıdır.

Çeşme Ilıca Plajı 2020 Yılı Giriş Ücreti Ne Kadar? 

Ilıca Halk plajına giriş ücretsizdir. Kendinize ait şemsiyesinizi ve havlunuzu getirerek plajdan yararlanabilirsiniz. Soyunma kabini ve wc hizmetleri Çeşme belediyesi tarafından vatandaşlara ücretsiz olarak sunulmaktadır. 

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *