«
  1. Ana sayfa
  2. Blog
  3. Kefalos Plajı Gökçeada

Kefalos Plajı Gökçeada

Kefalos Plajı

Kefalos Plajı, Çanakkale Gökçeada’da yer alan, 1200 metre uzunluğunda bir plajdır. Halkı tarafından Çanakkale’nin en ünlü plajlarından biri olarak tanımlanır. Son yıllarda sörf turizmi ile dikkat çeken bir bölgedir. Özellikle Alaçatı bölgesinin son yıllarda çok fazla kalabalık olmaya başlaması ile birlikte, rüzgar sörfü için daha sık tercih edilen bir bölge haline gelmiştir. Bölgede bulunan işletmelerden özel sörf dersleri alınabilir.

Kefalos Plajı bölge halkı tarafından Aydıncık Plajı olarak da bilinir. Plaj içerisinde çok sayıda konaklama imkanı bulunur. Pansiyonlar kaliteli bir konaklama arayan misafirler için hizmet verirken, kamp yapmak isteyen tatil severler için de pek çok alan bulunur. Bölgede bulunan tesisler aracılığıyla yeme içme başta olmak üzere pek çok ihtiyaç karşılanabilir. Oldukça temiz bir denizi olan Kefalos Plajı Gökçeada içerisinde tercih edilebilecek en muhteşem tatil alanlarından biridir.

Kefalos Plajı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kefalos Plajı rüzgarlı olmasına rağmen, doğal yapısı sebebiyle rüzgarsız bir denize sahiptir. Sörf için ideal olmasının en önemli nedeni budur. Kefalos Plajı’nın denizi o kadar temizdir ki, balıkları yanınızda yüzerken izleyebilirsiniz. Eğer amatör olarak sörf yapmak isterseniz, burada bulunan tesislerden hocalar eşliğinde ders alabilirsiniz. Eğer profesyonel bir sörfçü iseniz, yine söz konusu işletmelerden malzeme satın alabilir ya da kiralayabilirsiniz. Eğer sörf ile ilgilenmiyorsanız, o halde yalnızca denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

Kefalos Plajı Giriş Ücreti Ne Kadar?

Dönemsel olarak şezlong ve şemsiye fiyatları değişmekte olup sabit fiyat uygulanmadığı öğrenilmiştir. Şezlong ve şemsiye ücreti olarak 30-40-50 Tl rakamlar talep edilmektedir. 

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *