«
  1. Ana sayfa
  2. Blog
  3. Kefken’de Nerede Denize Girilir?

Kefken’de Nerede Denize Girilir?

Kefken, yaz aylarında, özellikle İstanbul, Kocaeli ve Sakarya halkının en çok ilgi gösterdiği yerlerin başında gelmektedir. Peki Kefken’e nasıl gidilir? Kefken’de nerede denize girilir? Kefken’de nerede kalınır? İşte bu yazımızda tüm merak edilen bütün soruları yanıtladık.

Kocaeli’nin Kandıra ilçesine bağlı olan Kefken, Karadeniz’in en güzel plajlarına ve denizine sahip bölgelerden biridir. Bir balıkçı kasabası olan Kefken’de, çok sayıda mesire yeri ve kamp alanı bulunmaktadır. Bu özelliğiyle hem denize girmek hem de piknik yaparak keyifli bir gün geçirmek isteyenlerin gözde mekanlarından biridir. Kefken, İstanbul’a 170 kilometre, Adapazarı’na 50 kilometre, İzmit merkeze ise 60 kilometre uzaklıktadır. Özellikle yaz aylarında İstanbul ve Sakarya halkı tarafından tercih edilmektedir.   

Kefken’e Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Kefken’e gitmenin en pratik yolu, TEM ücretli otobanı kullanmaktır. Otoban üzerinden gidilerek Kandıra-İzmit çıkışından çıkıp Kefken istikametini takip ederseniz bu şirin kasabaya ulaşabilirsiniz. Yaklaşık iki saat sürecek keyifli bir yolculuğun ardından otobandan çıktığınızda Karadeniz’in harika doğası sizi bekliyor olacak.

Kefken’de Nerede Denize Girilir?

Kefken’de denize girilecek başlıca noktalar arasında Kumcağız, Ballıkayalar, Kovanağzı, Cebeci ve Kerpe gelmektedir. Bunlar arasında en fazla tercih edilen ise Kerpe’dir. Kerpe’nin koy şeklinde olması ve denizinin dalgasız olması nedeniyle bu bölge diğerlerine nazaran ön plana çıkmaktadır. Kerpe’de denize girebileceğiniz en ideal noktalar şunlardır:

Kerpe Halk Plajı: Giriş ücretsiz olup, şezlong ve şemsiye ücreti kişi başı 20 TL’dir.  

Kerpe Sosyete Plajı: Kerpe’nin en çok tercih edilen beachlerindendir. Şezlong ve şemsiye ücretli olup, kişi başı 20 TL’dir. Ayrıca WC için ücret ayrıyeten talep edilmektedir. 

Kerpe’de Nerede Kalınır?

Kerpe’de konaklamak isteyenler için de birçok otel ve apart bulunmaktadır. Ayrıca Kerpe’nin en büyük oteli Gaia Beach Hotel 4 yıldızlı konsepti ile yarım pansiyon hizmet vermektedir. Otelde konaklayanlar Beach cluptan ücretsiz olarak yararlanabilmektedir. Otel ve apart dışında alternatif arayanlar için ise kamp alanları son derece cazip bir seçenektir.

 

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *