«
  1. Ana sayfa
  2. Blog
  3. Kısırkaya Plajı Sarıyer

Kısırkaya Plajı Sarıyer

Kısırkaya Plajı

İstanbul’un Sarıyer ilçesinde bulunan Kısırkaya Plajı, özellikle kalabalık bir ortamda tatil yapmak istemeyen aileler için ideal bir ortam sunar. Şahsi araçlarla ulaşılabilir olan plaja toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlamak da mümkündür. İstanbul’un trafik konusunda sorunlu olmayan hatlarından biri üzerinde yer alan Kısırkaya Plajı, bu özelliğiyle vaktini trafikte harcamak istemeyen tatil severler için ilgi çekici bir noktada bulunur.

Toplu taşıma araçlarıyla plaja ulaşmak istendiğinde öncelikle Sarıyer bölgesine varmak gerekir. Buradan plaja hareket eden minibüsler bulunduğu gibi, bazı otobüs hatları aracılığıyla da plaja ulaşılabilir.

Kısırkaya Plajının Özellikleri

Kısırkaya Plajı, İstanbul’da bulunan diğer plajlarla karşılaştırıldığında daha düşük bir popülerlik oranına sahiptir. Haftasonu için tatil planı yapan vatandaşlar, genellikle İstanbul’un popüler başka plajlarını tercih etse de, bu durum Kısırkaya plajını bazı açılardan daha cazip bir noktaya getirmiştir. Örneğin diğer plajlar çok fazla kalabalık olurken, Kısırkaya plajı için böyle bir durum söz konusu değildir. Dolayısıyla kafa dinlemek isteyen ve kalabalığın arasına karışmak istemeyen vatandaşlar tarafından tercih edilir.

Kısırkaya plajında herhangi bir sosyal tesis ya da geniş imkanlar bulunmaz. Dolayısıyla bu plajda gününüzü geçirmek isteyenlerin hazırlıklı olarak gelmesi önerilir. Plaja girişler ücretsizdir. İsteyen tatil severler alanda kamp kurabilirler ve bunun için herhangi bir ücret ödemeleri gerekmez. Bu açıdan özellikle birkaç gün konaklamak isteyenler için idealdir.

Giriş Ücreti Ne Kadar?

Giriş ücretsiz olup, kendi havlu ve şemsiyeniz getirmeniz tavsiye edilir. 

 

 

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *