«
  1. Ana sayfa
  2. Antalya Beachleri
  3. Konyaaltı Plajı

Konyaaltı Plajı

Konyaaltı

Konyaaltı Plajı, turizm cenneti Antalya’nın en çok tercih edilen plajı konumunda bulunuyor. Mavi bayraklı plajın geneli iri tanelim kumlardan oluşuyor. Ancak bazı bölgelerde taşlıklar da var. Gerek Antalya’da yaşayanlar gerekse dünyanın dört bir yanından Antalya’ya gelen turistler, denize girmek için burayı tercih ediyor. Bunun en önemli nedenlerinden biri, plajın büyük bir kısmının ücretsiz olması.  Kendi şemsiyenizi ve havlunuzu alarak 7 kilometre boyunca uzanan plajın keyfini çıkarabilirsiniz. Antalya’nın iklimi nedeniyle, burada deniz sezonu oldukça uzun sürüyor. Mart ortasından ekim ortasına kadar, Konyaaltı’nda rahatlıkla denize girebilirsiniz.

Konyaaltı denince akla sadece deniz turizmi de gelmemeli. Yaz aylarında Antalya’nın en hareketli noktalarından biri olan Konyaaltı’nda konser başta olmak üzere birçok etkinlik düzenleniyor. Burası, yürüyüş yapmak isteyenler için de son derece güzel bir alternatif. Ayrıca Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan tenis kortlarından da ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Tabi bu kortlardan yararlanmak için öncelikle rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Rezervasyon için gerekli bağlantıya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Konyaaltı Beach park tenis kortlarında ücretsiz rezervasyon için tıklayınız.

Konyaaltı Beach Park’ta daha farklı hizmetler almak isteyenler için özel işletmeler de yer alıyor. Özellikle Çakıl Beach ve Hamlet Beach, bu işletmeler içinde ön plana çıkıyor.

Bkz: Çakıl Beach
Bkz: Hamlet Beach

Plaj içerisinde hizmet veren işletmelerden biri de Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Konyaaltı Sahil Plajı Sosyal Tesisi. 400 şezlong kapasiteli bu tesis uygun fiyatları ve güler yüzlü hizmet anlayışı ile misafirlerini bekliyor.

GALERİ

Konyaaltı Plajı’na Nasıl Gidilir?

Antalya’nın merkez ilçesi Muratpaşa’da bulunan bu plaj son derece merkezi bir lokasyonda yer alıyor. Antalya’nın her noktasından Konyaaltı’na minibüs ve belediye otobüsleri ulaşmak mümkün. Antalya Ulaşım AŞ.’ye bağlı, aşağıda hat numaraları belirtilen otobüsler ile Konyaaltı sahiline ulaşabilirsiniz. 

VC59 – Varsak – Konyaaltı Sahili
TK92 – Terminal – Konyaaltı
104 – Gürsu – Konyaaltı Sahil

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *