«
  1. Ana sayfa
  2. Blog
  3. Menekşe Plajı Florya

Menekşe Plajı Florya

Menekşe Plajı

Menekşe Plajı, yaklaşık olarak 600 metre uzunluğa sahip olan, İstanbul’un popüler plajlarından biridir. Plaj İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilir ve tüm vatandaşlar bu plaja ücretsiz olarak girebilirler. Florya Güneş plajı ile Küçükçekmece Gölü arasında kalan Menekşe Plajı, her yıl yaz aylarında bu iki bölgeye göre daha az misafir ağırlar. Fakat özellikle bayram gibi uzun tatillerde çok kalabalık manzaralar ortaya çıkabilir.

Söz konusu plaj bölgesinde denize girmek, güneşlenmek, piknik ya da mangal yapmak mümkündür. İsteyen vatandaşlar işletmenin sağlamış olduğu şezlong ve şemsiye hizmetlerinden cüzi rakamlar karşılığında faydalanabilir. Plaj içerisinde halkın ihtiyaçlarını karşılaması adına 2 adet büfe bulunur. Plajın aynı zamanda şahsi araçlarıyla gelecek olanlar için 120 araçlık bir otoparkı bulunur. Aynı zamanda kalabalık bir ortam olması sebebiyle pek çok misafir işletmenin sunmuş olduğu emanet dolabı hizmetinden faydalanır.

Menekşe Plajı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Menekşe Plajı, olağanüstü durumlar oluşmadığı sürece hafta içi her gün saat 08:00 ile 19:00 saatleri arasında vatandaşların kullanımına açıktır. Yukarıda saydığımız özellikle dışında alan içerisinde soyunma kabini, duş ve tuvaletler bulunmaktadır. İstanbul dışında tatil yapmaya zamanı ve fırsatı olmayan vatandaşların sıklıkla tercih ettiği bir plaj olduğu için, haftasonları büyük yoğunluklar yaşanabilmektedir. Gerekli vakti ve fırsatı olan tatil severler, hafta içi Menekşe plajının keyfini daha kaliteli bir şekilde sürebilir.

Menekşe Plajı Giriş Ücreti Ne Kadar?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen plajın 2021 yılı fiyatları belli olmamıştır. 2020 yılı fiyatları şu şekildedir. Yetişkinler 25 TL, öğrenciler 12 TL, şezlong kirası ise 10 TL olan fiyatlar, bu sene de geçerli olacak. Plajlardan, 0-7 yaş arası çocuklar, engelli vatandaşlar ile refakatçisi bir kişi de ücretsiz olarak yararlanabilmektedir.  

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *